Zadbana oraz promienista skóra to wizytówka każdej kobiety. Należy dbać o nią, ponieważ w przeciwnym razie będzie pozbawiona blasku, zszarzeje, zaczną pojawiać się na niej wypryski, przebarwienia oraz zmarszczki. Ale czy wiemy, co niszczy naszą skórę twarzy? Czasami nie zdając sobie sprawy, szkodzimy jej. Zapraszam na post, w którym przedstawię nawyki przyczyniające się do problemów ze skórą.
Makijaż na siłowni
Niestety, produkty do makijażu w połączeniu z potem mogą powodować wypryski, zaczopowane serum itd. Jeśli jednak bez makijażu czujesz się niekomfortowo i nie wyobrażasz sobie wyjścia bez niego to zastosuj się do kilku rad. Po pierwsze przed wysiłkiem wyczyść twarz i nawilż skórę. Następnie, jeśli to konieczne, nałóż jak najmniej podkładu, który nie zawiera talku i nie powinien zatykać porów (najlepiej sprawdzą się produkty mineralne). Dobrze by było, aby produkt ten był beztłuszczowy oraz wodoodporny. Tusz do rzęs również powinien być wodoodporny, a usta lekko pociągnięte bezbarwnym błyszczykiem lub wazeliną. Po zakończeniu treningu ponownie bardzo dokładnie umyj twarz i spłucz ją zimną wodą, która zamknie rozszerzone naczynka.
Brudna pościel
Podczas snu nasze ciało wydziela pot, sebum oraz inne wydzieliny, które pozostają na pościeli. Z czasem tworzą na niej warstwę, na której gromadzą się
toksyny i bakterie niebezpieczne dla naszej cery. Zmieniaj pościel oraz poszewki przynajmniej raz na 2 tygodnie.
Mrużenie oczu
Częste mrużenie oczu jest spowodowane nieleczonymi wadami wzroku oraz nie zakładaniem okularów przeciwsłonecznych podczas mocnego słońca. Jest to przyczyną powstawania zmarszczek mimicznych, dlatego warto dbać o swoje oczy i raz na jakiś czas odwiedzać okulistę.
Brudny ekran telefonu
Ekran telefonu to prawdziwe siedlisko bakterii, które podczas rozmowy przenosimy na policzki. W ten sposób możemy nabawić się np. krostek. Najlepiej przed rozmową przetrzeć komórkę specjalnymi chusteczkami antybakteryjnymi.
Brudne okulary
Oprawki okularów to również siedlisko bakterii. Te powodują głównie zatykanie porów na nosie i wokół niego.
Nadmierne spożywanie alkoholu
Jednym z głównych skutków spożywania alkoholu jest odwodnienie organizmu. Cera przesusza i nadmiernie reaguje na działanie różnych czynników zewnętrznych takich jak zmiany temperatury, kosmetyki, zanieczyszczenia. Traci ona blask, a długotrwałe odwodnienie sprzyja powstawaniu zmarszczek i pogłębieniu tych już istniejących.
Długie, gorące kąpiele
Podczas długich i gorących kąpieli osłabiamy naturalną warstwę ochronną skóry. Zbyt długi prysznic może przyczynić się do wysuszenia i podrażnienia skóry, a później do jej łuszczenia. Przede wszystkim osoby borykające się z problemem tzw. pajączków powinny zrezygnować ze zbyt częstego kontaktu z gorącą wodą, ponieważ rozszerza ona naczynia krwionośne. Gdy twoja skóra robi się zaczerwieniona i swędząca, kiedy bierzesz prysznic to znak, że czas zakończyć kąpiel.
Produkty do włosów
Zabezpiecz swoją twarz papierowym ręcznikiem lub chusteczką podczas spryskiwania włosów np. lakierem. Natomiast będąc na siłowni, załóż opaskę, która wchłonie pot z produktami do stylizacji, który mógłby skapywać na twarz.
Nadmierne spożywanie cukru
Nadmiar cukru niszczy włókna kolagenowe sprawiając, że skóra staje się obwisła. Ogranicz cukry do minimum, a twoja skóra stanie się elastyczna.
Łączenie produktów do twarzy
Nie wszystkie produkty można używać jednocześnie, ponieważ niektóre składniki działają na siebie neutralizująco lub wręcz na odwrót. Mogą być tak mocne, że wywołują podrażnienia.
Zła aplikacja kosmetyków
Nie należy przesadzać z ilością podkładu, czy pudru, ponieważ prowadzi to do powstawania zaskórników i zatkania porów. Kolejnym etapem może być trądzik kosmetyczny.
Picie zbyt dużej ilości kawy
Kawa pomaga w zwalczaniu cellulitu, ponieważ zawarta w niej kofeina przyśpiesza metabolizm oraz usuwa z organizmu toksyny. Niestety, spożywanie jej w dużych ilościach prowadzi do odwodnienia, co powoduje, że skóra staje się sucha. Dlatego należy pić kawę, ale z umiarem i czasami warto zastąpić ją świeżo wyciśniętym sokiem albo wodą z dodatkiem cytryny.
Przychodzą Wam do głowy jeszcze jakieś nawyki, które niszczą skórę twarzy?
Zapraszam do obserwacji bloga :)
Ojej, a ja tak kocham długie, gorące kąpiele :). I moja słabość do kawy :(.
OdpowiedzUsuń_______________
Mój blog - klik!
Kawa wypłukuje magnez z organizmu, dlatego jej nie piję :)
OdpowiedzUsuńPozdrawiam!
INNA MYŚL
Cenne wskazówki. ;)
OdpowiedzUsuńZapraszam do mnie! Reaktywacja bloga! http://www.malinowe-ciasto.blogspot.com/
Świetne wskazówki. Chyba powinnam zmniejszyć ilość kawy i ograniczyć długie, gorące kąpiele :/
OdpowiedzUsuńW wolnym czasie zapraszam do siebie.
http://the-fight-for-a-dream.blogspot.com
Jeśli blog przypadnie Ci do gustu byłoby mi miło gdybyś zaobserwowała.
O niektórych rzeczach nie miałam pojęcia. W szczególności nie zwracałam uwagi na ekran telefonu.
OdpowiedzUsuńDifferent Diamond- mój blog
Pozdrawiam! :))
Dzięki za rady!
OdpowiedzUsuńZapraszam na mojego bloga - klik!
W takim razie muszę ograniczyć długie, gorące kąpiele. :(
OdpowiedzUsuńMilena Blog - klik
Super blog i cudny wpis !
OdpowiedzUsuńhttp://want-cant-must.blogspot.com
Świetne rady!
OdpowiedzUsuńPozdrawiamy cieplutko
♡✿ Twins Life. (klik)✿♡
Fajny post :) wy-stardoll.blogspot.com
OdpowiedzUsuńo większości tych czynnikach nigdy nie słyszałam :o
OdpowiedzUsuńbardzo dobrze że zrobiłaś taki post, przyda się :*
http://karik-karik.blogspot.com/
Zgadzam się ze wszystkim, dorzucę jeszcze papierosy i promienie słoneczne :) Powiedziałabym nawet, że Słońce przynajmniej w połowie odpowiada za zniszczenia skóry :)
OdpowiedzUsuńBardzo pomocny post, dowiedziałam się wielu rzeczy :)
OdpowiedzUsuń